NOWY STADION RC ARKA GDYNIA

14 lutego 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego stadionu w Gdyni. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością prezydenci Gdyni: Wojciech Szczurek, Marek Stępa oraz prezes Arki Gdynia Jerzy Zając i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu, gdynianin Ryszard Stachurski. Poświęcenia nowej murawy dokonał sam abp. Sławoj Leszek Głodź.

Otwarciu obiektu towarzyszył mecz RC Arka Gdyni – Reprezentacja Polski. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny (5:33). Wynik być może nie jest zadowalający, ale jak mówi trener Arki Maciej Stachura – „Do rozpoczęcia ligi mamy miesiąc, musimy szybko nadrobić te braki a reprezentacji dziękujemy, że udzielili nam dobrej lekcji rugby, przyda nam się trochę pokory”.

Pomimo, iż nowy stadion będzie służył głównie rugbystom gdyńskiej Arki, jest to obiekt uniwersalny i mogą być na nim rozgrywane zawody różnych dyscyplin sportu.

Madkom jako sponsor gdyńskich rugbystów życzy zawodnikom samych sukcesów w nadchodzących rozgrywkach ligowych.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności.