NOWY STADION RC ARKA GDYNIA

14 lutego 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego stadionu w Gdyni. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością prezydenci Gdyni: Wojciech Szczurek, Marek Stępa oraz prezes Arki Gdynia Jerzy Zając i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu, gdynianin Ryszard Stachurski. Poświęcenia nowej murawy dokonał sam abp. Sławoj Leszek Głodź.

Otwarciu obiektu towarzyszył mecz RC Arka Gdyni – Reprezentacja Polski. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny (5:33). Wynik być może nie jest zadowalający, ale jak mówi trener Arki Maciej Stachura – „Do rozpoczęcia ligi mamy miesiąc, musimy szybko nadrobić te braki a reprezentacji dziękujemy, że udzielili nam dobrej lekcji rugby, przyda nam się trochę pokory”.

Pomimo, iż nowy stadion będzie służył głównie rugbystom gdyńskiej Arki, jest to obiekt uniwersalny i mogą być na nim rozgrywane zawody różnych dyscyplin sportu.

Madkom jako sponsor gdyńskich rugbystów życzy zawodnikom samych sukcesów w nadchodzących rozgrywkach ligowych.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Podanie danych osobowych i kontaktowych w powyższym formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania i udzielania odpowiedzi. Przetwarzanie tych danych odbywa się zgodnie z opublikowaną na stronie Polityką Prywatności.