23.01.2014

Krystian

NOWE, PRZYJAZNE DLA UŻYTKOWNIKÓW, SYSTEMY INFORMATYCZNE OD MADKOM SA DLA MAŁOPOLSKI

Od środy, 22 stycznia mieszkańcy Małopolski mogą korzystać z zupełnie nowej odsłony systemu informatycznego autorstwa Madkom SA – Regionalnego Systemu BIP województwa Małopolskiego.

 

Stworzony od podstaw przez Madkom SA system zyskał nowoczesny wygląd oraz szereg przydatnych funkcji, poza wykonaniem całej platformy największym wyzwaniem było przeniesienie danych archiwalnych.

 

Zadanie które przed nami stanęło było bardzo skomplikowane. Musieliśmy stworzyć narzędzie, które w inteligentny sposób umożliwiało przenoszenie informacji i łączenie ich z danymi znajdującymi się w różnych obszarach systemu – mówi Grzegorz Szczechowiak, Prezes Zarządu Madkom SA.

 

System autorstwa Madkom SA to największy tego typu system w kraju. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 3000 jednostek administracji publicznej w regionie. Docelowo ma ułatwić zwykłym użytkownikom nawigację i orientację w dotychczas skomplikowanych i przestarzałych stronach małopolskim urzędów w internecie. W najbliższym czasie zostanie również udostępniony system Cyfrowego Urzędu województwa Małopolskiego.

 

Mamy nadzieję, że doświadczenie, jakie zdobyliśmy przy realizacji tego projektu pozwoli nam na realizację szeregu innych zadań. Będziemy je realizować w nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2014-2020 – ocenia Grzegorz Szczechowiak.

 

Uruchomienie nowoczesnych i przyjaznych użytkownikom platform Regionalnego Systemu BIP oraz Cyfrowego Urzędu województwa Małopolskiego to kolejny sukces, jakim może pochwalić się Madkom SA. Oddanie do użytku małopolskich systemów znacząco zwiększy rozpoznawalność marki Madkom SA w regionie. W ten właśnie sposób spółka sukcesywnie powiększa paletę innowacyjnych rozwiązań, które stopniowo wzbogacają jej ofertę. 

 

Z okazji startu nowych serwisów chcemy podziękować za współpracę zespołowi ds. Systemów Informacyjnych Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz Zarządowi i Zespołowi BIP.

 

Pracownicy i Zarząd
Madkom SA