03.04.2009

Krystian

MADKOM SPONSOREM „RUGBY CLUB ARKA GDYNIA”

Arka Gdynia RugbyW marcu 2009 roku zostaliśmy Sponsorem „Rugby Club Arka Gdynia” z siedzibą w Gdyni. Będziemy wspomagać klub w zakresie jego działalności sportowej, która polega przede wszystkim na prowadzeniu rozgrywek rugby.

 

Rugby Clubu Arka Gdynia powstał w roku 1996. Klub był inicjatywą grupy kibiców piłkarskiej Arki (Zbigniewa Rybaka, Wojciecha Ruszkiewicza czy Jacka Wojaczka) oraz jednego z najlepszych polskich rugbistów, Dariusza Komisarczuka.

 

„Buldogi” (przydomek związany z klubowym herbem) wraz z klubami spoza Trójmiasta zmieniły obraz polskiej ligi rugby. W każdym sezonie liczą się w walce o najwyższe ligowe cele. W 2004 i 2005 roku zdobyli tytuły mistrza Polski oraz wywalczyli w Chorwackim Splicie klubowy Puchar Europy FIRA-AER.

 

Symbolem gdyńskiego rugby już niedługo zostanie jedyny w kraju stadion przeznaczony dla tej dyscypliny, który będzie ukoronowaniem wieloletniego organizacyjnego wysiłku, jaki w rozwój rugby włożyli sportowcy, działacze oraz sympatycy. Otwarcie stadionu planowane jest na jesień 2009.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.