Zarząd Madkom SA informuje, że zawarł porozumienie inwestycyjne w przedmiocie objęcia 4,6 mln akcji nowej emisji spółki Madkom SA przez Qumak SA.

Zarząd Madkom SA informuje, że zawarł porozumienie inwestycyjne w przedmiocie objęcia 4,6 mln akcji nowej emisji spółki Madkom SA przez Qumak SA.
Objęcie emisji stanowiących 9,98% kapitału i głosów, po cenie 0,11 zł za sztukę to przyczynek do rozwijania dalszej współpracy pomiędzy spółkami. Qumak będzie miał ponadto prawo wezwać Madkom SA do emisji kolejnych 10 mln akcji w ciągu 18 miesięcy i objąć te akcje.

Niebawem ruszą prace mające na celu identyfikacji projektów biznesowych, w których współpraca spółek skupi się na osiągnięciu efektu synergii takich cech jak doświadczenie i pozycja rynkowa Qumak SA oraz doświadczenie i produkty w obszarze public Madkom SA.

Qumak SA, notowana na GPW od 2006 r., koncentruje się na usługach w czterech strategicznych obszarach: aplikacjach biznesowych, integracji systemowej, technologiach inteligentnego budynku oraz usługach wsparcia i serwisu technologicznego. Madkom  działa w obszarze oprogramowania dla samorządów oraz służb publicznych, optymalizując pracę urzędów w zakresie obiegu dokumentów, zarządzania budżetem oraz systemami dostępu do usług publicznych. Od sierpnia 2012 r. spółka jest notowana na NewConnect.

Spółki dotychczas wspólnie zrealizowały kilka projektów informatycznych w których Qumak SA pełnił rolę integratora rozwiązań zaś Madkom SA był dostawca oprogramowania, powyższa współpraca będzie dalej pogłębiana przez obie spółki.

O dalszych wspólnych planach spółki będą informowały w odrębnych komunikatach.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności.