RUSZYŁ PROFIL ZAUFANY.

W dniu 9 czerwca 2011 r. weszło w życie Rozporządzenie MSWiA w sprawie z zakresu i warunków korzystania z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej oraz zasad potwierdzania, przedłużania ważności, wykorzystania i unieważniania Profilu Zaufanego.

Zgodnie z informacją umieszczoną na portalu Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej Profil Zaufany to zestaw informacji identyfikujących i opisujących osobę będącą użytkownikiem konta na ePUAP. Stanowi on bezpłatną alternatywę dla tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego w kontaktach z administracją publiczną.

W chwili obecnej można korzystać z Profilu Zaufanego w ramach ePUAP. Trwają prace nad udostępnieniem takiej możliwości także poza platformą ePUAP, w szczególności w systemie Cyfrowy Urząd SIDAS (dawniej DocSign Cyfrowy Urząd). W najbliższym czasie nasi klienci wykorzystujący w kontaktach z interesantami system Cyfrowy Urząd SIDAS otrzymają także taką możliwość.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności.