MADKOM PARTNEREM DOLNOŚLĄSKIEGO KONWENTU INFORMATYKÓW.

W połowie września, z inicjatywy miesięcznika IT w Administracji, odbył się pierwszy  Dolnośląski Konwent Informatyków – pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Regionie. Jako miejsce obrad wybrane zostały Jugowice w Górach Sowich.

Jako cel Konwentu, organizatorzy postawili sobie integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w jednostkach administracji publicznej. Oprócz dolnośląskich informatyków, na konwencie obecni byli także przedstawiciele województwa opolskiego oraz lubuskiego.

W części merytorycznej omawiane były bieżące kwestie związane z informatyzacje urzędów administracji samorządowej. Rozmowy i wykłady dotyczyły m.in. rządowych projektów informatyzacji państwa w kontekście korzyści dla samorządów, roli gminy w obsłudze ewidencji centralnych czy kwestii związanych z budową gminnych, miejskich czy regionalnych sieci szerokopasmowych.  Podczas spotkania omówione zostały również kwestie związane z systemami elektronicznego zarządzania dokumentacją w kontekście nowej Instrukcji Kancelaryjnej. Firma Madkom przedstawiła najważniejsze zmiany w Instrukcji Kancelaryjnej oraz ich implementację w systemach EZD na przykładzie Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją SIDAS.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności.