Kolejne projekty z unijnym dofinansowaniem

W latach 2014-2020 Unia Europejska przeznaczy dla naszego kraju 82,5 mld euro. Zgodnie założeniami, perspektywa na lata 2014-2020 będzie wdrażana w Polsce poprzez 6 krajowych programów operacyjnych zarządzanych przez Ministerstwo Rozwoju oraz 16 programów regionalnych zarządzanych przez Urzędy Marszałkowskie. Co ważne, jednym z głównych priorytetów jest realizacja działań związanych z podnoszeniem sprawności i efektywności administracji.

Koniec pierwszego i początek drugiego kwartału 2016 r., przyniósł wiele nowych informacji związanych z szeroko pojmowanych rozwojem cyfrowym administracji. Otwarte zostały nabory w kolejnych województwach:

  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego – oś VII INFRASTRUKTURA DLA USŁUG SPOŁECZNYCH
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego – oś II CYFROWA MAŁOPOLSKA
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego – oś II TECHNOLOGIE INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNE

Oczywiście, ostatnie miesiące obfitowały nie tylko w uruchomienie nowych naborów, ale przede wszystkim był to czas oceny wniosków, które zostały już złożone. W dniu 20 kwietnia 2016 r., ukazała się lista projektów wybranych do dofinansowania w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Jak informuje na swych stronach Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych:

„Zwiększanie dostępności do e-usług i integrowanie rozwiązań skierowanych do mieszkańców to jeden z głównych kierunków rozwoju Mazowsza w obecnej perspektywie unijnej. Dzięki ponad 117 mln zł przeznaczonych na 13 projektów możliwe będzie załatwianie coraz większej ilości spraw urzędowych bez wychodzenia z domu” 

W chwili obecnej nie rozdana pula pieniędzy na projekty w sektorze e-usług to blisko 1,2 mld zł – pierwsze komunikaty o kolejnych województwach pojawią się na koniec czerwca, a w przypadku woj. śląskiego i lubuskiego komunikat ten jest oczekiwany w najbliższych dniach.

Polecane wpisy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz zrealizować projekt lub dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty?

     

    Wysyłając wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z obowiązująca na stronie Polityką Prywatności.