Cyberbezpieczny Samorząd – wyszukiwarka wysokości grantów
Na stronie https://cyberbezpieczny.info uruchomiono innowacyjną wyszukiwarkę wartości grantu w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd, która dostarcza cennych informacji dla poszczególnych gmin, powiatów i województw w Polsce.
W ramach wyszukiwarki można :
- Sprawdzić Wartość Grantu: Dowiedzieć się o wysokości grantu dla poszczególnych JST (Gmina, Powiat, Województwo), które mogą zostać przeznaczone na projekt Cyberbezpieczny Samorząd.
- Poznać Wymagany Wkład Własny: Znaleźć informacje na temat ewentualnego wkładu własnego, który jest wymagany w ramach ubiegania się o dany grant.
Zachęcamy do skorzystania skorzystania z nowej, przydatnej funkcji wyszukiwarki wartości grantu.
Wyszukiwarka znajdujuje się pod adresem https://cyberbezpieczny.info/kwoty-grantu
Zapraszamy do kontaktu https://cyberbezpieczny.info/kontakt.
Przypominamy, że w poradniku do projektu, Cyberbezpieczny Samorząd znajduje się informacja o możliwości wdrożenia systemów klasy EZD w ramach projektu (poradnik znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/cppc/ ):
„Wdrożenie systemu klasy EZD (elektroniczne zarządzanie dokumentacją) umożliwia kompleksowe dokumentowanie przebiegu załatwiania spraw w postaci elektronicznej oraz kompletowanie i archiwizację akt, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zwłaszcza w zakresie norm kancelaryjnych i archiwalnych. Dodatkowo znacząco usprawnia i przyspiesza wymianę korespondencji między podmiotami publicznymi oraz komunikację z obywatelami.
Dzięki swojej charakterystyce system klasy EZD przyczynia się do podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa w instytucjach publicznych. Wykorzystanie nowoczesnego systemu teleinformatycznego do zarządzania dokumentacją i informacją gwarantuje poufność, integralność, dostępność i autentyczność przechowywanych oraz przetwarzanych danych. Wrażliwe informacje są odpowiednio chronione, a ryzyko wystąpienia zagrożeń i naruszeń bezpieczeństwa zostaje znacząco zredukowane.”
Z powyższego wynika, że produkty typu SIDAS EZD są wydatkami kwalifikowanymi w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Warto się zastanowić nad wdrożeniem komercyjnej aplikacji dostosowanej do potrzeb i charakterystyki pracy samorządu terytorialnego.
Polecane wpisy
SIDAS Budżet – podział na zadania
Planowanie budżetu oraz tworzenie dokumentów uchwały budżetowej
Cyberbezpieczeństwo – co to jest? Gdzie się zaczyna?
Cyberprzestrzeń jest już codzienną sferą naszej ludzkiej działalności, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie dzisiejszy świat.
Cyberbezpieczny Samorząd – wyszukiwarka wysokości grantów
Ile dofinansowania można uzyskać w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd ? Wyszukiwarka wysokości grantów już uruchomiona !
Systemowe Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji – potrzeba…konieczność…obowiązek!
Potrzeba ochrony informacji może wynikać z wymagań biznesowych jak też wymagań prawnych więc w praktyce do tej kwestii należy podchodzić jako do obowiązku każdej organizacji.
EZD – system, koncepcja czy … filozofia?
Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością znasz skrót z tytułu tego artykułu – Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją – tak tłumaczy się to pojęcie.
SIDAS e-Rezerwacje
SIDAS e-Rezerwacje - intuicyjny i przyjazny moduł.
Czy darmowe zawsze oznacza „za darmo” ?
Darmowe rozwiązania fundowane przez rząd dla jednostek samorządu terytorialnego mogą być atrakcyjną opcją.
Cyberbezpieczny Samorząd – termin składania wniosków
Termin składania wniosków w projekcie grantowym Cyberbepieczny Samorząd upływa w dniu 13 października 2023 o godzinie 16:00.
Jak wdrożyć EZD w urzędzie?
Jedno, proste pytanie, a konkretnych odpowiedzi jak na lekarstwo. Korzystając z naszego doświadczenia postaram się odpowiedzieć na pojawiające się pytanie.
Cyberbezpieczny Samorząd – odpowiedzią SIDAS Cloud
Nowa usługa SIDAS Cloud oferowana przez Madkom SA idealnie wpisuje się w ramy projektu Cyberbezpieczny Samorząd, a jej sfinansowanie możliwe jest ze środków pozyskanych z grantu