Zalety Oprogramowania Dedykowanego
Zalety Oprogramowania Dedykowanego
Systemy dedykowane stały się popularne z powodu korzyści jakie otrzymuje się z ich zastosowania.
Po pierwsze decydując się na oprogramowanie tego typu otrzymamy system w pełni dopasowany do naszych wymagań, a nie odwrotnie. Dlaczego? Ponieważ w odróżnieniu od gotowych rozwiązań posiadamy w tym przypadku możliwość budowania funkcjonalności, których nie znajdziemy w innych systemach na rynku.
Podczas procesu tworzenia systemu dedykowanego producent oprogramowania jest w stałym kontakcie z klientem i na bieżąco opracowuje wymagania oraz analizuje procesy zachodzące w firmie oraz pozostałe funkcjonujące systemy. Wszystkie kroki są podejmowane adekwatnie do tego co się tam dzieje.
Dodatkową zaletą jest możliwość przeprowadzenia integracji z innymi systemami. Przykładowo systemami dziedzinowymi funkcjonującymi w księgowości, kadrach lub magazynie. Dzięki temu usprawniane są elementy, powiązane z automatyzacją i kontrolą działań, które do tej pory były problematyczne i wymagały dodatkowej pracy. Dla przykładu nie trzeba kilka razy wprowadzać tych samych informacji do osobnych folderów jeżeli pragnie się by były one widoczne dla wszystkich lub ze sobą współgrały. Usunięcie pracownika z kadry od razu będzie oznaczone w księgowości (która zajmować się może wypłatami) i magazynie (ta osoba nie będzie już odpowiedzialna za przyjmowanie i odbieranie produktów etc). Zminimalizuje to ewentualne błędy.
Optymalizacja procesów którą osiągamy po wdrożeniu rozwiązania dedykowanego pozwala nam zaoszczędzić czas pracowników odpowiedzialnych za poszczególne procesy oraz obniżyć dzięki temu koszty. Co jest szczególnie korzystne dla właściciela firmy, który osiągnie większy zysk.
Elementem decydującym o powodzeniu przedsięwzięcia jest analiza przeprowadzona na samym początku procesu, ale także import niezbędnych danych i udane wdrożenie pracowników. W końcu nikt nie chciałby dostać aplikacji, którą nie wie jak się posługiwać. Konstrukcja systemu dedykowanego pozwala także na dalszy rozwój oprogramowania i nielimitowaną ilość użytkowników.
Sukcesem jest finalny produkt, który jest w pełni dostosowany do procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz wymagań użytkowników indywidualnych.