Systemy Informatyczne
Jako Madkom SA od 20 lat zajmujemy się tworzeniem zintegrowanych systemów informatycznych dla naszych partnerów biznesowych. W tym czasie rozwijaliśmy nasze własne produkty skierowane do administracji oraz instytucji publicznych, ale pracowaliśmy także nad rozwojem własnych narzędzi informatycznych wspierających obszar dedykowanego oprogramowania dla firm. Byliśmy także odpowiedzialni za integrację i koordynowanie największych projektów w administracji.
Jako producent Systemów IT realizuje projekty skierowane do firm, chcących zwiększyć efektywność swoich procesów w oparciu o dedykowane rozwiązania informatyczne z wykorzystaniem nowoczesnych i sprawdzonych technologii.
Wykorzystujemy najlepsze praktyki Agile i stawiamy na bezpośrednią współpracę i dialog z naszymi partnerami biznesowymi.
Przykładowe systemy
DMS
Integracja Danych
System zarządzania dokumentami (DMS) to system służący do śledzenia, zarządzania i przechowywania dokumentów w formie elektronicznej.
DMS pozwala na rejestrację i tworzenie rożnych wersji dokumentów oraz ich modyfikowanie przez różnych użytkowników. Często stanowi dodatkowe narzędzie jako składnik systemów zarządzania treścią przedsiębiorstwa, zasobami cyfrowymi, obrazowaniem dokumentów, systemami przepływu pracy i systemami zarządzania dokumentami.
Wymiana danych w naszym systemie Broker odbywa się poprzez standaryzowane komunikaty zawierające odpowiednie dla danego rodzaju usługi dane, które system źródłowy potrafi wygenerować w pożądanej postaci a docelowy – w pełni zinterpretować. Komunikaty przesyłane są za pomocą usług Web Services. System spełnia zadanie wyodrębnionego, centralnego systemu skupiającego całość wymiany danych pomiędzy systemami o których mowa powyżej. Przekazywanie danych następuje w ściśle ustalonej formie zgodnie z ustalonymi priorytetami dla komunikatu i zgodnie z harmonogramem wywoływania usług odpowiadających danemu rodzajowi komunikatu.
Technologie
PHP
Javascript
GIT
Angular
REST
SCRUM
AGILE
Dlaczego wykorzystujemy PHP
Jeśli chodzi o udział w rynku, w internecie jest ponad 20 milionów stron i aplikacji w języku skryptowym PHP.
PHP jest językiem skryptowym po stronie serwera. wykorzystywana do tworzenia witryn statycznych lub dynamicznych stron internetowych lub aplikacji sieciowych. PHP to skrót od Hypertext Pre-processor, który powstał pierwotnie jako narzędzie do tworzenia stron internetowych.
- PHP jest w formie open source
- Duże wsparcie dla języka ze strony społeczności koderów
- Szeroki zakres obsługi PHP od strony serwerów – większość z nich wspiera język już w standardzie
- PHP jest regulanie aktualizowany i podąża zgodnie z obowiązującymi trendami
- PHP jest językiem skryptowym i do jego odczytu wystarczy przeglądarka internetowa
- Standardowe wsparcie z MySQL, ale także z innymi systemami do zarządzania baża danych
- PHP jako platforma krzyżowa
Dlaczego używamy Javascript
JavaScript pozwala budować interaktywne witryny. JavaScript stał się istotną technologią sieciową wraz z HTML i CSS, ponieważ większość przeglądarek implementuje JavaScript.
Wykorzystujemy Git`a
ponieważ pozwala na równoległą pracę całego zespołu w bezpieczny sposób nad jednym projektem. Wszystko dzięki kontroli wersji.
Dzięki temu, że każdy posiada dostęp do bazy plików, możemy swobodnie kontrolować pracę, śledzić na bieżąco wprowadzane zmiany oraz przywołać dowolną wcześniejszą wersję bazy. Całość pozwala efektywnie wykorzystać czas oraz przyspiesza znacząco proces wytwarzanego oprogramowania i oddania gotowego produktu do użytku.
Angular – nieodzowny element projektu
AngularJS to framework open source, który obsługuje bardzo zaawansowane frameworki JavaScript, a nie tylko zwiększa efekt HTML, ale również ułatwia proces projektowania od konfiguracji UI do testowania aplikacji.
Jego ogromną popularność można zrozumieć z faktu, że Angular jest wykorzystywany na całym świecie przez tysiące aplikacji oraz stron internetowych, w tym wiele z renomowanych i znanych firm.
Cechuje się wyjątkową wygodą, szybkością oraz wydajnością.
Więc patrząc na jego posiadanie i tempo na arenie rozwoju, przynoszę tutaj kilka ważnych powodów, dla których Angular jest właśnie właściwym wyborem dla Twojego projektu.
- Pomocna Społeczność
- Wspierane przez Google
- Kontrola dyrektyw
- Wzorowa elastyczność
- Skuteczne powiązanie danych
- Proste testy
- Łatwość równoległego rozwoju
- Pełny interfejs użytkownika
- UX na najwyższym poziomie
Co to jest REST?
Architektura REST składa się głównie z klientów, serwerów, zasobów i słownictwa operacji HTTP zwanych metodami zgłoszeń. W istocie klienci wysyłają żądania do serwerów i serwerów. Interakcje te są skupione wokół reprezentacji zasobów, takich jak dokument lub identyfikator URI. Przedstawienia te są zazwyczaj wymieniawane na standardowym interfejsie, takim jak HTTP. Klienci, serwery i inne złącza mogą pośredniczyć w żądaniach bez konieczności znajomości czegokolwiek poza identyfikatorem zasobu, wymaganą akcją i formatem reprezentacji, która musi zostać zwrócona, np. JSON lub XML.
Dlaczego lubimy REST?
Z REST informacje wytwarzane i konsumowane oddzielone są od technologii ułatwiających produkcję i konsumpcję. W rezultacie REST działa dobrze, jest wysoce skalowalny, prosty i łatwy do zmodyfikowania i rozszerzania.
Ponieważ REST korzysta ze standardowych żądań HTTP, nasze interfejsy API sprawdzania poprawności danych i weryfikacji adresów są łatwe do zrozumienia i wdrożenia.
RESTful architektury ułatwiają dostarczanie wyjść w bardziej elastycznych formatach danych, takich jak JSON. Oprócz REST obsługujemy także żądania SOAP, GET i POST, a także dane wyjściowe w formacie XML lub JSON.
Dzięki podejściu RESTful możemy dostarczyć API do sprawdzania poprawności danych, które są łatwe do integracji, co zapewnia najwyższą jakość danych w czasie rzeczywistym.
Metodologia SCRUM
Większość wysiłków w rozwoju oprogramowania leży na granicy pomiędzy złożonym a chaotycznym. Scrum jest zwinną metodologią, która sprawdza się doskonale w środowisku programistycznym i projektowym. Struktura Scrum to coś więcej niż tylko rozwój oprogramowania. Urodził się z potrzeby tworzenia oprogramowania, ale o wiele więcej o umożliwieniu szybkiej, intensywnej współpracy z ludźmi. Ponieważ Scrum umożliwia takie szybkie sprzężenie zwrotne, sprawdził się w wielu dziedzinach innych niż oprogramowanie i stał się ogólnie stosowany do intensywnego poznawczo pracy zespołowej. Z Scrum można budować, a następnie zastosować intelektualne mięśnie zespołu. Kiedy Scrum jest stosowany z ostrożnością, dobrze opracowany zespół koncentruje się na dostarczaniu wartości biznesowej. Wiele z tych pętli sprzężenia zwrotnego można kompresować, co pozwala na szybsze uczenie się. Jest to powszechnie określane jako inspekcja i adaptacja.
Metodyka Agile
Agile jest rodzajem procesu zarządzania projektami. Zwinna metoda przewiduje zmianę i pozwala na większą elastyczność niż tradycyjne formy prowadzenia projektu. Klienci mogą dokonywać drobnych zmian bez większych zmian w budżecie lub harmonogramie. Proces obejmuje rozbicie każdego projektu na priorytetowe wymagania i dostarczanie każdego indywidualnie w ramach cyklu iteracyjnego. Powtarzanie jest rutyną rozwijania małych odcinków projektu na raz. Każda iteracja jest sprawdzana i oceniana. Wiedza uzyskana z oceny służy do określenia kolejnego etapu rozwoju. Klienci przystępują do regularnych spotkań, aby zapoznać się z pracą wykonaną w poprzedniej iteracji i planować prace nad najbliższą iteracją. Szczegółowe cele są określone w każdym spotu iteracyjnym, np.; oczekiwane zmiany, szacunki czasu, priorytety i budżety.
Zwinna metoda opiera się na nadaniu wysokiego priorytetu uczestnictwu klientów, od samego początku cyklu rozwojowego. Celem jest utrzymanie zaangażowania klienta na każdym kroku tak, aby uzyskać na końcu produkt z którego jest zadowolony. Ta metoda oszczędza pieniądze i czas klienta, ponieważ klient testuje i zatwierdza produkt na każdym etapie rozwoju. Jeśli występują jakiekolwiek wady lub problemy, można je eliminować na bieżąco w trakcie cyklu produkcji.
Uważamy, że ten model zarządzania projektami wiąże się ze zwiększoną satysfakcją klienta.
Systemy IT
Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu systemów IT i pozyskana w tym czasie wiedza pozwala nam na indywidualnie dostosowanie się do potrzeb klienta oraz wymagań projektu. Do każdego nowego systemu informatycznego podchodzimy indywidualnie i nie działamy szablonowo. Oferujemy dostosowanie warunków oferty oraz umowy do specyfikacji projektu. Nastawiamy się na długofalowe budowanie relacji. Na każdym etapie współpracy służymy radą w zakresie budowy funkcjonalnych i nowoczesnych systemów informatycznych dla firm. Wspieramy także proces po jego zakończeniu w ramach serwisu oraz gwarancji.
Systemy Informatyczne
95%Programowanie
90%Obsługa Klienta
90%Szkolenia
95%Etapy współpracy
Model Współpracy
Fixed Price
Time&Material
Team Leasing
Model Stabilny – Z góry ustalone warunki. Idealne rozwiązanie, gdy mamy gotową specyfikację projektu i dokładnie wiemy jaki efekt chcemy osiągnąć. Wówczas możemy opracować szczegółowo zakres pracy i zaproponować konkretną cenę za wykonanie zlecenia. Rozliczamy się w dwóch etapach na podstawie zaliczki oraz pozostałej kwoty po zakończeniu projektu.
Model Elastyczny – uzależniony od ilości czasu oraz wykonanej pracy. Klient ma swobodę zmiany specyfikacji projektu lub dodania nowych elementów w trakcie jego realizacji. Rozliczamy się w cyklach miesięcznych na podstawie raportu.
Model Kompleksowy – realizacja powierzonego projektu z wykorzystaniem naszego zespołu. Dedykowany Project Mannager będzie odpowiedzialny za realizację projektu z zachowaniem najwyższego standardu jakości usługi. Praca odbywa się na zasadzie on-site w naszych biurach.